Projekt dostavby

Sportovní areál Petynka láká v současnosti návštěvníky zatím jenom v letních měsících sezony hlavně na koupaliště – venkovní 50-metrový bazén, brouzdaliště pro děti nebo 103 metrů dlouhý tobogan. Po rekonstrukci si získal oblibu obyvatel místního obvodu Prahy 6, ale i řady „přespolních“. V roce 2015 se návštěvnost přehoupla přes rekordních 100 tisíc!

Velikost areálu 30,5 tisíce m2, už dnes výborné zázemí (od šaten, dětského hřiště, střešní pláže až po hřiště na beach volejbal a další prvky) a jeho optimální poloha jsou vhodné k dalšímu rozvoji. Petynka by se měla po svém rozšíření stát celoročním centrem odpočinku a sportovního vyžití pro rodiny s dětmi, seniory, amatérské i profesionální sportovce z Prahy 6 a okolí a díky své atraktivitě i pro návštěvníky Prahy. Dalším hlavním cílem je též zaplnit deficit zázemí místních škol pro výcvikové kurzy plavání.

Akciová společnost SNEO, jejímž zřizovatelem a 100procentním vlastníkem je městská část Praha 6, připravila a nyní dokončuje finální plány dostavby „nové“ Petynky. O dostavbě tohoto areálu se mluví už dlouhých 17 let (první plány vznikly v roce 1999), nyní jsme tedy skutečně blízko jejich naplnění. Na rozšíření Petynky panuje obecně shoda a představuje též jednu z priorit schváleného strategického plánu městské části Praha 6.    

V předchozích obdobích se zmiňovaly různé možnosti a varianty tohoto rozšíření. Nyní už máme k dispozici první studie celého projektu, které již byly premiérově prezentovány na veřejnosti. 

Co nového vznikne na Petynce a na co se můžete těšit?

K současnému venkovnímu bazénu nová Petynka nabídne dva vnitřní bazény. Jeden plavecký, který by měl sloužit zejména k výuce plavání pro naše školáky, a k volnému plavání pro veřejnost. Dále zážitkový bazén se speciálními vlnami, které dokážou navodit přímořskou atmosféru. Využívat jej budou nejen surfaři, ale i děti při výuce plavání a surfování. Kromě toho nabídne i dětský bazének, relaxační a masážní bazénky, čtyřproudou skluzavku, několik saun a sály pro skupinová cvičení či restaurace. Nechceme ale konkurovat velkým akvaparkům s množstvím všemožných atrakcí. Důraz klademe na propojení kvalitních služeb veřejnosti s nabídkou unikátního sportovního vyžití a relaxace. Samozřejmostí je též zajištění bezbariérového vstupu pro hendikepované spoluobčany, což bylo už stvrzeno podpisem memoranda s jejich příslušnou asociací.